Лабораторію біомедичної мікроелектроніки для навчання та виконання досліджень студентів і аспірантів факультету електроніки та факультету біомедичної інженерії створено як міжфакультетську навчальну лабораторію на підставі рішення Вченої ради КПІ ім. Ігоря Сікорського від 05 квітня 2021 року (протокол № 4) в складі факультету електроніки.
Лабораторія біомедичної мікроелектроніки побудована за концепцією Інтернета речей (IoT), основними (ключовими) компонентами є сенсори фізичних, хімічних та біомедичних величин, пристрої збору даних (дейталоггери) та програмне забезпечення для оброблення диних вимірювань, які придбані в рамках виконання проекту ЄС «Темпус» «Біомедична інженерна освітня ініціатива Темпус в регіоні Східного Партнерства».
Всі робочі місця комп’ютерізовані та підключені до Інтернету та до серверу за проводовим та безпроводовими інтерфейсами. Також на робочих місцях є цифрові комп’ютерні осцилографи (бельгійської компанії Веллеманн), джерела живлення, вимірювачі напруги, струму, генератори електричних сигналів, під’єднані до комп’ютерів USB мікроскопи та камери.
Обладнання лабораторії біомедичної мікроелектроніки | Сенсори фізичних, хімічних та біомедичних величин |
Таки ключові компоненти лабораторії, як сенсори, пристрої збору даних, програмне забезпечення розроблені та виготовлені нашими інженерами, аспірантами та викладачами. Ми використовували їх також для модернізації ряду лабораторних робіт в нашому університеті та декількох технікумах та коледжах України, зокрема при постановленні циклів лабораторних робіт з мікропроцесорних систем.
Наразі ми працюємо над створенням можливості виконувати лабораторні роботи у дистанційному режимі, для електричних вимірювань така можливість вже є, для інших поки-що потребує наявності спеціальних умов експерименту або впливу на об’єкт досліджень.